Lokalizacja

Osiedle Orliki położone jest w cichej okolicy południowej części miasta tuż przy terenach leśnych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła podstawowa wraz z przedszkolem, boisko oraz sklep spożywczy. Zaledwie 10 min. spaceru dzieli osiedle od ścisłego centrum miasta gdzie znajdują się liczne markety, punkty handlowo-usługowe, targ, urzędy, pływalnia oraz szkoły.

Przysucha położona jest w zachodniej części województwa mazowieckiego i jest idealnym miejscem do zamieszkania w spokoju z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Znajduje się tu między innymi rezerwat przyrody „Puszcza u źródeł Radomki”, „Skałki”- malownicze miejsce, w obrębie którego są liczne ścieżki dla rowerzystów oraz spacerowiczów, a także Ośrodek Wypoczynkowy przy zalewie w Toporni. W pobliskich terenach leśnych obszaru chronionego o nazwie „Lasy przysusko-szydłowieckie” znajdują się dwa rezerwaty przyrody oraz stanowiska lęgowe bociana czarnego i orła bielika.
Dodatkowym atutem lokalizacji jest fakt, że potrzeba od 30 do 90 minut aby dojechać do dużych ośrodków miejskich takich jak Radom, Kielce, Warszawa czy Łódź.